تبلیغات
پژوهش های حقوقی،مشاوره آزمون های حقوقی،پاتوق دوستداران علم حقوق در بروجرد و سراسر کشور - 10 پیشنهاد موثر برای تضمین قبولی در آزمون کارشناسی ارشد (به روایت موسسه طرح نوین اندیشه)
 

10 پیشنهاد موثر برای تضمین قبولی در آزمون کارشناسی ارشد (به روایت موسسه طرح نوین اندیشه)

نوشته شده توسط :منتقد بروجردی
سه شنبه 23 دی 1393-11:32 ق.ظ

آزمون کارشناسی ارشد در تاریخ ۱۷-۱۵بهمن ۹۳ به صورت تستی و همزمان در سراسر کشور برگزار می گردد . بسیاری از داوطلبان از چند ماه قبل طبق برنامه ریزی جامع و هدفمند مشغول مطالعه بوده و تا کنون بخشی از مسیر موفقیت را به سلامت طی کرده اند . در این یادداشت تلاش داریم ، پیشنهادات موثری را جهت تضمین قبولی دراین آزمون برای شما داوطلبان پرتلاش و ساعی تقدیم نماییم .

اول ) به برنامه مطالعاتی خود وفادار بمانید .

طبیعی است پس از چند ماه مطالعه ، داوطلبان دچار روزمرگی شده و احساس می کنند که باید تغییری در مطالعه خود ایجاد کنند . ساده ترین راهی که به نظر می رسد ، تغییر برنامه درسی و آغاز روش جدید مطالعه است . چنین نگرشی اساساً باطل و خطرناک است . پس اگر در مسیر مطالعاتی احساس خستگی یا یکنواختی نمودید ، برای ساعاتی مطالعه را متوقف کنید و حتی زمانی را برای استراحت و تفریح در نظر بگیرید و پس از تجدید قوا ، مجدداً برنامه مطالعاتی خود را پیگیری نمایید .

دوم ) دروس را به صورت ماهوی بیاموزید .

با توجه به کیفیت سوالات آزمون کارشناسی ارشد ، بهتراست داوطلبان دروس را به صورت ماهوی و مبنایی مطالعه نموده و به درستی آنرا بیاموزند . روش گزیده خوانی یا حفظ مطالب  در این مقطع ، برای موفقیت در آزمون کافی نخواهد بود . بنابراین فعلاً مطالب هردرس را به صورت کامل مطالعه کنید و برای دو هفته پایانی به روش گزیده خوانی یا حفظ مواد مهم و نکات کلیدی عمل نمایید .

سوم ) درهنگام مطالعه ، نکته برداری ، خلاصه نویسی ، حاشیه نویسی و علامتگذاری نمایید .

هرچند تا پانزده روز پایانی ، مطالعه ی شما ماهوی و اصلی است لیکن پیشنهاد می شود خلاصه ی مطالب یا نکات مهم هر مبحث را به صورت جداگانه یا حاشیه نویسی آماده نمایید تا برای روزهای پایانی نگرانی نداشته باشید . تاکید می گردد ، نکات مهم و خلاصه یادداشت های شما در آن زمان علاوه بر تسریع مطالعه ، اعتماد به نفس و تسلط شما را نیز به نحو چشمگیری افزایش خواهد داد.

چهارم ) حواشی آزمون را از خود دور نمایید .

تاکید می گردد تمام انرژی و توان خودرا برای مطالعه با تمرکز فکری بالا ، صرف کنید و از ورود به مباحث حاشیه ای و بی فایده اکیداً خودداری نمایید . ضمناً کلیه اخبار و اطلاعات موثق راجع به آزمون در اسرع وقت در سایت طرح نوین تقدیم خواهد شد .

 

پنجم ) ساعات مطالعه ی خودرا افزایش دهید .

هر چند ساعات مطالعه افراد با توجه  به اوضاع و احوال و شرایط زندگی خصوصی آنها متفاوت است لیکن به نحوی برنامه ریزی کنید که حداقل روزی یک ساعت به زمان مطالعه ی خود اضافه نمایید . اگر از همین امروز این پیشنهاد را اجرایی کنید ، تا روز آزمون حداقل ۴۰ ساعت  مطالعه اضافی خواهید داشت و همین امر باعث افزایش شانس قبولی شما خواهد بود .

توجه :  افزایش ساعات مطالعه برای برخی داوطلبان به صورت روزانه  تحت هیچ شرایطی امکانپذیر نمی باشد ، بنابراین :

۱- اگر کارمند یا شاغل هستید ، حداقل یک هفته  تقاضای مرخصی نمایید .

۲- اگر خانه دار هستید یا دارای فرزند کوچک ، پیشنهاد می گردد از اعضای خانواده خود بخواهید هفته ای دو روز به کمک شما بیایند . در این صورت در ۴۰روز باقیمانده می توانید به قدر کافی مطالعه ی اضافی داشته باشید .

۳- اگر هیچ یک از طرق بالا مقدور نبود ، روزی یک ساعت از خواب روزانه ی خودرا کاهش دهید . دراین صورت چهل ساعت زمان مطالعه برای خود ذخیره کرده اید .

ششم ) متناسب با توان علمی خود مطالعه کنید .

به طور فطع داوطلبان از نظر کیفیت و توان علمی با یکدیگر متفاوت هستند . به همین دلیل باید منابع مطالعاتی آنها نیز متفاوت باشد . پس اگر دانشجوی متوسطی هستید اصراری به مطالعه منابع و کتب اصلی و مرجع نداشته باشید . برای شما مطالعه جزوات کمک آموزشی  و قوانین مهم ، بازدهی  بیشتری خواهد داشت . اگر می خواهید در ساعات مطالعه صرفه جویی نموده و بازدهی مطالعاتی  خودرا افزایش دهید پیشنهاد می کنیم ،  قوانین و آراء وحدت رویه را به عنوان منبع اصلی مطالعاتی خود انتخاب نمایید . برای قبولی در آزمون وکارشناسی ارشد کسب میانگین ۶۰-۵۰درصد کفایت می کند و منابع فوق الذکر ، این توان و کیفیت علمی را برای شما محقق می نمایند . دراین خصوص تردیدی به خود راه ندهید .

یگان برگزار خواهد نمود .

هفتم ) زمان خودرا مدیریت کنید .

هر داوطلبی طبق برنامه ی مطالعاتی خود موظف است روزانه حداقل ساعاتی را مطالعه نماید که این حداقل نباید کمتر از ۷ ساعت باشد . ممکن است برخی در تامین همین حداقل ساعت نیز مشکل داشته باشند . به هر حال باید توجه داشت که برای تسلط کامل  بر منابع مطالعاتی باید حداقل ساعات مطالعه مذکور محقق شود . به همین دلیل پیشنهاد می گردد :

الف . اگر کارمند یا شاغل هستید ، حداقل روزانه یک تا دو ساعت در محل کار خود به مطالعه متن قانون یا تست خوانی بپردازید .

ب . اگر خانه دار یا دارای فرزند هستید ، در میان اوقات کار در منزل ، زمان هایی را به مطالعه متن قانون یا تست خوانی اختصاص دهید .

ج . اگر محدودیت زمانی ندارید ، در مواقع استراحت ، به مطالعه خلاصه نویسی ها یا یادداشت های شخصی خود مشغول باشید .

د . تحت هیچ شرایطی ، ساعات مطالعه خودرا به کمتر از ۷ ساعت تقلیل ندهید و اگر این امر اتفاق افتاد ، روز بعد آن عقب ماندگی خود را حتما جبران نمایید .

هشتم ) تمرکز فکری خودرا به روی آزمون کارشناسی ارشد ، معطوف نمایید .

در مدت باقیمانده تا آزمون کارشناسی ارشد ، تمام فکر و انرژی خودرا معطوف این آزمون نمایید . سایر مسائل و فعالیت های غیر ضروری خودرا به بعد از آزمون موکول نمایید . اوقات استراحت و فراغت خودرا با خانواده تان سپری نمایید و حتی الامکان از هرگونه مراوده با دوستان و رفقای خود پرهیز نمایید . مهلت باقیمانده تا روز آزمون برای شما بسیار مهم و حیاتی است . بنابراین ، با اقدامات نابجا و نادرست ، تمرکز فکری و روانی خودرا برهم نزنید .

نهم ) برای دوهفته پایانی ، برنامه ویژه ای داشته باشید .

مسلما تمام زحمات و تلاش های شما در دوهفته پایانی ، به بار خواهد نشست . درواقع در ماه بهمن ، داوطلبان باید نتیجه ی زحمات گذشته خودرا مشاهده نمایند .  در این زمان ، باید همه ی مطالب و مباحث مطالعه شده گذشته را مرور و جمع بندی نهایی نمایید . بنابراین از همین امروز برای دوهفته پایانی خود برنامه ریزی کنید . بنابراین پیشنهاد می گردد :

۱-  قوانین ، مقررات و آراء وحدت رویه را خط کشی ، علامت گذاری یا حاشیه نویسی کنید .

۲- نکات مهم در تست های سنوات گذشته را برجسته و مشخص نمایید .

۳- نکات مهم و ظریف که در زمان مطالعه با آن مواجه می شوید را یادداشت برداری نمایید .

خاتمه :

با رعایت پیشنهادات ارائه شده در این یادداشت ، به تدریج تغییرات ذیل در شما ایجاد خواهد شد :

۱- کیفیت علمی شما ، افزایش می یابد .

۲- روش مطالعه ی شما ، ارتقاء می یابد .

۳- سرعت مطالعه ی شما ، بیشتر می شود .

۴- اعتماد به نفس شما ، افزایش می یابد .

۵- دغدغه و نگرانی شما ، کاهش می یابد .

۶- مطالعه ی شما ، هدفمند و منسجم می شود .

۷- ماه پایانی مطالعه شما ، با اعتماد واعتقاد سپری خواهد شد .

۸- میل به موفقیت در شما ، تشدید می شود .

۹- مسیر موفقیت شما ، هموار خواهد شد .

۱۰- با انگیزه و روحیه بیشتری به استقبال آزمون خواهید رفت .

نظرات() 


خرید وب سایت آماده
سه شنبه 23 دی 1393 11:57 ق.ظ
با سلام
آیا می خواهید صاحب یک سایت شوید؟
آیا می خواهید با کمترین هزینه یک سایت کاملا شیک و ارزان را از آن خود کنید؟
آیا می دانید به همراه خرید یک سایت با قیمت ارزان ، یک عدد دامنه .ir و یک هاست حرفه ای را به رایگان از ما دریافت می کنید؟

پس همین حالا با مراجعه به وب سایت سایت ساز و مشاهده تمامی سایت های آماده اقدام به انتخاب سایت مورد نظر خود نمایید.

با تشکر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox